Posted On: 29 maja, 2017

Tekstylia w pomieszczeniach środowiska edukacyjnego

Istnieje wiele korzyści dla których warto zainwestować w tekstylia do pomieszczeń przeznaczonych do nauki dzieci. O ile w żłobkach czy przedszkolach jest to wymóg, w placówkach edukacyjnych dla starszych dzieci czy w szkołach do zajęć dodatkowych, znacznie rzadziej możemy ujrzeć dywany w klasach czy wykładziny na korytarzach. A tekstylia to same zalety – redukują hałas i nadają lepszą akustykę w danych pomieszczeniach, zmniejszają ilość poślizgów i upadków dzieci, a także są świetnymi izolatorami ciepła. Ponadto, koszt prawidłowej pielęgnacji tekstyliów jest mniejszy niż w przypadku zwykłych podłóg.

Dlaczego warto zainwestować w tekstylia do pomieszczeń edukacyjnych?

Tekstylia tłumią hałas w pomieszczeniach w których się znajdują, co pozwala dzieciom słyszeć z większą przejrzystością. Nadają znacznie lepszą akustykę, dzięki czemu zapewniają  skuteczne środowisko do nauki. Dzieci są bardziej skupione, nie rozpraszają się przez nadmierny hałas i słuchają przekazywanych instrukcji znacznie uważniej.

Bezpieczeństwo to kolejny atut, który wiąże się z umieszczeniem tekstyliów w pomieszczeniach przeznaczonych do nauki dużej grupy dzieci. Znacznie ograniczają prawdopodobieństwo poślizgu czy upadku podczas zabawy. Poza tym upadek na powierzchnię dywanową jest znacznie mniej bolesny niż ten na twardej, podłogowej powierzchni.

Wybór dywanu czy wykładziny do pomieszczeń przeznaczonych do edukacji dzieci, zwiększa komfort ogólnego środowiska nauki. Tekstylia działają jak izolatory, które tworzą w klasie ciepłą i przytulny nastrój. Nadają także niezwykle estetycznego wyglądu i tworzą atmosferę „domu”, pomagając uczniom czuć się swobodnie i komfortowo.

Należy mieć na uwadze, iż tekstylia w środowisku edukacyjnym, są znacznie bardziej narażone na zanieczyszczenia i zniszczenie – dlatego tez trzeba o nie szczególnie dbać. Przede wszystkim, codzienne odkurzanie to podstawa pielęgnacji, natomiast kilka razy w roku należy korzystać z profesjonalnych usług dogłębnego czyszczenia i prania tekstyliów w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, głęboko osadzonych w strukturze materiału.

Jeśli prowadzisz przedszkole, szkołę czy inną placówkę edukacyjną i korzystasz w pomieszczeniach z tekstyliów podłogowych – zachęcamy do kontaktu! Nasza firma świadczy także usługi prania i czyszczenia dywanów oraz wykładzin u Klienta – bez ograniczeń powierzchniowych.

Call Now Button