Posted On: 24 czerwca, 2019

Wykładzina biurowa – zasady doboru, pielęgnacji i czyszczenia

Wykladzina biurowa – zasady doboru, pielegnacji i czyszczenia

Wybór odpowiedniej wykładziny biurowej powinien być dobrze przemyślany. W przeciwieństwie do warunków domowych, pokrycie podłóg w biurze musi być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bardzo wytrzymałe i funkcjonalne ze względu na znacznie intensywniejsze użytkowanie tego typu przestrzeni. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia pielęgnacja i regularne czyszczenie wykładzin biurowych, które warunkuje ich trwałość i estetyczny wygląd.

Jak dobrać wykładzinę biurową?

Wykładzina biurowa musi być elegancka, wytrzymała oraz łatwa w utrzymaniu w czystości. Produkty przeznaczone do tego rodzaju wnętrz oznacza się klasą użytkową od 31 do 33. Są one dostępne w rolkach oraz w formie dużych płytek. Te pierwsze układa się bardzo szybko, jednak problem pojawia się, kiedy konieczna jest wymiana uszkodzonego obszaru. Z kolei rozłożenie płytek wykładziny zajmuje więcej czasu, ale umożliwia bezproblemową wymianę wybranych fragmentów przy ewentualnych przetarciach bądź trwałych zabrudzeniach. Innym aspektem jest runo wykładziny, czyli jej wierzchnia część, wytwarzana najczęściej z poliamidu lub polipropylenu. Polipropylen jest tańszym rozwiązaniem, ale mniej odpornym na ścieranie i odkształcanie niż poliamid. Ponadto w przypadku przestrzeni biurowych najlepiej wybierać wykładziny o krótkim runie i wysokiej gramaturze, które są łatwe w utrzymaniu i gwarantują dużą wytrzymałość.

Czyszczenie wykładzin biurowych

Przez wzgląd na konieczność zachowania najwyższej estetyki wnętrz, pranie wykładzin w biurach to czynność, którą powinno się przeprowadzać regularnie i w sposób, który pozwoli na długi czas zachować odpowiednią strukturę i intensywność kolorów. W związku z tym, że biura są mocno eksploatowane, a wykładziny narażone na bardzo zróżnicowane zabrudzenia, specjaliści zalecają korzystanie z usług profesjonalnej pralni dywanów dysponującej odpowiednim sprzętem i bezpiecznymi preparatami piorącymi. Pranie wykładzin biurowych musi uwzględniać dokładne odkurzanie, naniesienie specjalnych odplamiaczy na trudne do usunięcia plamy, szorowanie, płukanie oraz usunięcie nadmiaru wilgoci. Przeprowadzenie takiego zabiegu przez osoby zatrudnione do utrzymywania porządku w budynku byłoby bardzo kosztowne, znacznie mniej efektywne oraz bardziej czasochłonne. Zlecając pranie wykładzin w biurach zewnętrznej firmie, możemy ponadto zaplanować realizację usługi poza godzinami pracy lub w weekend. W ten sposób nie wpłynie ono na działanie całej jednostki.

Pranie wykładzin biurowych stanowi duże wyzwanie, ze względu na trudny i czasochłonny charakter tego zadania oraz troskę o uzyskanie jak najlepszego efektu, przy zachowaniu walorów estetycznych czyszczonej powierzchni. Warto zaufać w tym zakresie profesjonalnej firmie, która na co dzień zajmuje się oczyszczaniem dywanów i ma w tej dziedzinie duże doświadczenie.

Call Now Button