Posted On: 19 lutego, 2019

Wykładzina w biurze, czyli jak w prosty sposób zadbać o ciekawy design miejsca pracy

Wykladzina w biurze, czyli jak w prosty sposob zadbac o ciekawy design miejsca pracy

Wygląd biura z całą pewnością stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa. Jest to miejsce pracy dla zatrudnionych w firmie osób oraz przestrzeń do spotkań biznesowych z klientami, dlatego biuro pełni jednocześnie funkcje robocze i reprezentacyjne. W tym przypadku bardzo istotny jest ciekawy design, ergonomiczne stanowiska pracy i zachowanie nieskazitelnej czystości.

Jak sprawić, aby w estetycznym i przytulnym wnętrzu dobrze czuli się zarówno pracownicy, jak i klienci? Doskonałym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie wykładzin biurowych. Duże natężenie ruchu, zmienność warunków atmosferycznych i duża ilość mebli to tylko niektóre czynniki, które wpływają na ich wygląd i żywotność. Pranie czy też czyszczenie wykładzin biurowych wymaga zwykle skorzystania z usług profesjonalnej pralni dywanów.

Rodzaje wykładzin biurowych

Istnieje kilka rodzajów wykładzin, które mogą zwiększyć atrakcyjność danej powierzchni biurowej. Do najbardziej popularnych należą:

  • Płytki dywanowe – stanowią najprostsze, a zarazem praktyczne i uniwersalne rozwiązanie, które łączy miękkość i elegancję wykładziny dywanowej z odpornością podłogi z tworzyw sztucznych. Płytki dywanowe są łatwe w montażu, występują w wielu wersjach kolorystycznych i wzorniczych, dlatego też są powszechnie stosowane w biurach, salach konferencyjnych czy gabinetach.
  • Płytki i panele winylowe – najlepiej sprawdzają się w przestrzeniach biurowych narażonych na duże natężenie ruchu, gdyż utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste.
  • Wykładziny kontraktowe – przeznaczone są do powierzchni typu open space, ponieważ są odporne na ścieranie i wielokrotne czyszczenie. Najczęściej wykonane są z PCV lub linoleum.
  • Biurowe wykładziny dywanowe – stanowią najbardziej estetyczne rozwiązanie, dlatego sprawdzą się nawet w luksusowym gabinecie. Poszczególne wykładziny dywanowe różnią się wzorem, kolorem, fakturą oraz rodzajem i długością włosia. Na rynku dostępne są wykładziny poliamidowe, wełniane, akrylowe, polipropylenowe oraz te z włókien roślinnych. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na rodzaj splotu, gdyż przykładowo sploty cięte i igłowe sprawdzą się lepiej niż pętelkowe.

Czyszczenie wykładzin biurowych

Większość przedsiębiorstw w celu utrzymania ogólnego ładu i porządku w biurze zatrudnia specjalistyczne serwisy sprzątające. Jednak wykładziny, które są szczególnie narażone na zabrudzenia w postaci piachu czy błota, wymagają nie tylko regularnego odkurzania, ale również ciągłej konserwacji. Gruntowne czyszczenie wykładzin biurowych, ich odkurzanie i wstępne usuwanie plam to sposoby, które wpłyną korzystnie nie tylko na wygląd wykładzin, ale przedłużą również ich żywotność.

Pranie wykładzin biurowych

Okresowe lub gruntowne pranie wykładzin biurowych najlepiej zlecić profesjonalnym pralniom dywanów. Specjaliści, którzy posiadają nie tylko wiedzę na temat budowy struktury poszczególnych tekstyliów, ale dysponują również specjalistycznym sprzętem, w szybki i skuteczny sposób usuną zabrudzenia nawet z głębszych warstw wykładziny. Z całą pewnością nie uszkodzą również powierzchni podłogi. Obecnie najskuteczniejszym sposobem na pranie wykładzin biurowych jest pranie „na mokro”, które polega na dogłębnym czyszczeniu włókien tekstylnych z wykorzystaniem dużej ilości wody.

Dbając o estetykę wykładzin biurowych, musimy pamiętać o dostosowaniu metod ich czyszczenia czy prania do stopnia zabrudzenia, intensywności użytkowania oraz rodzaju podłoża i materiału. Poza regularnym odkurzaniem i czyszczeniem ręcznym nie można zapominać również o okresowym i gruntownym praniu wykładzin, które najlepiej zlecić profesjonalnym pralniom.

Call Now Button