Posted On: 12 kwietnia, 2017

Czysty dywan nie znaczy sterylny

pranie-dywanu

Czysty dywan nie znaczy sterylny

Dopiero co minęły Święta Bożego Narodzenia, a już za chwilę nadejdzie Wielkanoc, a wraz z nią kolejne „świąteczne porządki”. Skoro odstęp czasu między tymi świętami był tak krótki, to czy kwietniowe sprzątanie można wykonać pobieżnie? Na przykład zamiast prać dywan, wystarczy go tylko dokładnie odkurzyć lub wytrzepać? Otóż nie! Dlaczego? Na tekstyliach osadza się wszelkiego rodzaju kurz, zabrudzenia, okruszki jedzenia, sierść, a także bakterie, pleśń czy martwy naskórek. Odkurzanie jest bardzo istotne jednak nie usunie wszystkich drobnoustrojów z powierzchni dywanu. A brudne tekstylia mogą powodować wiele problemów zdrowotnych, w szczególności u osób o słabej odporności lub alergików.

Dlaczego odkurzanie może być niewystarczające?

Podczas gdy wskazane jest odkurzanie tekstyliów przynajmniej dwa razy w tygodniu, bardzo ważne jest także ich dogłębne czyszczenie, czyli pranie. Odkurzacz zbiera brud tylko z wierzchniej warstwy dywanu. Nie posiada właściwości pozwalających mu na głębokie zanurzenie się w strukturę dywanu i oczyszczenie każdego włókna. A w przypadku gdy posiadasz zwierzęta domowe lub dzieci, regularne pranie tekstyliów jest jeszcze bardziej istotniejsze. Zwierzęta zostawiają na dywanach nie tylko swoją sierść, ale mogą to być także niektóre szkodniki przyniesione z dworu (np. pchły). A dzieci, jak wiadomo, uwielbiają bawić się na podłodze, co także zwiększa zanieczyszczenia gromadzące się na tekstyliach.

Wielu ludzi decyduje się na preparaty czyszczące, które można zakupić w sklepie. O ile niektóre z nich pomagają w utrzymaniu czystości dywanów, to niestety żaden z nich nie jest w stanie usunąć wszelkich zanieczyszczeń takich jak bakterie, sierść, pleśń, itp. Alergeny mogą powodować więcej problemów niż brud dlatego też ważne jest aby kilka razy w roku korzystać z profesjonalnych pralni tekstyliów. Specjalistyczne maszyny oraz wiedza osób zajmujących się danym fachem, pozwoli na całkowite pozbycie się wszelkich drobnoustrojów.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie alergeny, a nie tylko brud, zostaną usunięte z włókien Twojego dywanu, skontaktuj się z Nami!

Call Now Button