Posted On: 10 listopada, 2016

Dywan – wygodny dla pupila, praktyczny dla właściciela

Dywan - wygodny dla pupila, praktyczny dla właściciela

Kto z Nas nie lubi zwierząt? Przecież wnoszą w nasze życie wiele radości i uśmiechu! Miłośnicy zwierząt wymieniają wiele korzyści z mieszkania z psem czy kotem – są wierne i dotrzymują towarzystwa, zachęcają do ruchu i codziennej zabawy, są miłe w dotyku, a głaskanie ich wycisza i poprawia nasze samopoczucie, to nasi przyjaciele na dobre i na złe! Jednakże mieszkanie z nimi wiąże się także z dodatkowymi obowiązkami, w szczególności jeśli posiadamy w domu dywany – wszechobecna sierść, brudzenie czy niszczenie ich pazurami, nieprzyjemny zapach. Czy to oznacza, że posiadając zwierzę w domu, musimy całkowicie zrezygnować z dywanów? Nie, ale warto wiedzieć jaki w takiej sytuacji dywan wybrać.

Zwierzęta w mieszkaniu

Posiadając zwierzę w mieszkaniu i nie chcąc sprawiać sobie zbyt wielu problemów, nasz gust powinien zejść na drugi plan jeśli chodzi o wybór odpowiedniego dywanu. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na właściwym rodzaju. Warto wybrać ten z krótkim i miękkim włosiem, gdyż czyszczenie go jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Jednakże jeśli marzy nam się dywan wełniany to wyjątkową alternatywą mogą być te wykonane ze skóry, które są nadzwyczaj trwałe i okazałe. Kolejną ważną rzeczą jest deseń wykładziny. Posiadając psa czy kota najlepiej wybrać dywan barwny, z wyjątkowym wzorem, gdyż na tego typu wykładzinie sierść nie będzie aż tak widoczna. Obecnie panujące trendy to motyw malarski, czyli dywany przypominające dzieła sztuki.

Mieszkając z psem czy kotem, warto co pewien czas skorzystać z profesjonalnych usług prania dywanów. Dlatego też polecamy nasze usługi dodatkowe – odkurzanie, trzepanie czy ozonowanie i usuwanie zapachów (skuteczność uzależniona jest od stopnia zabrudzenia oraz rodzaju dywanu), które nie tylko dokładnie wyczyszczą dywany z sierści, ale znacznie poprawią ich jakość i wygląd.

Call Now Button