Posted On: 14 stycznia, 2019

Poświąteczne plamy na dywanie – jak się ich pozbyć?

Poswiateczne plamy na dywanie - jak sie ich pozbyc

Podczas świąt przez Twój dom przewinęło się wielu gości. Jedzenie nie zawsze trafiało prosto z talerza do ust, a dzieci biegały ze słodkościami w rękach. Po uprzątnięciu świątecznego stołu Twoim oczom ukazał się obraz nędzy i rozpaczy w postaci poplamionego dywanu. Tu wtarte ciastko, wgnieciony owoc czy rozlany sos, tam większa plama po przewróceniu kieliszka z czerwonym winem.

W takiej sytuacji większość osób przeszukuje swoją pamięć oraz zgłębia najdalsze zakamarki internetu w poszukiwaniu domowych sposobów na usunięcie plam. Zaczyna się walka, która zwykle skazana jest na porażkę, gdyż większość samodzielnych sposobów na wywabianie plam nie działa w przypadku poważniejszych zabrudzeń. Natomiast te zanieczyszczenia, które pozornie udało nam się usunąć, w rzeczywistości zniknęły tylko z powierzchni dywanu, powodując namnażanie się bakterii w głębi jego struktury.

Wywabianie pojedynczych, powierzchownych plam sprawdza się tylko do pewnego momentu. Wiele powszechnie znanych metod nie tylko zawodzi, ale również potęguje problem. Nagle na skutek naszych nieporadnych działań z małej plamki po kawie powstaje jasnobrązowy potwór. Z tego powodu zdecydowanie najlepszym sposobem, który zapewnić ma estetyczny wygląd naszych dywanów, jest ich okresowe pranie w specjalistycznej pralni.

Pranie dywanów

Firmy zajmujące się profesjonalnym praniem dywanów mogą wykonać usługę po dowiezieniu dywanu do siedziby, a w przypadku dywanów lub wykładzin podłogowych o większych gabarytach, również na miejscu. Poddany zasadniczemu praniu dywan jest następnie dokładnie oglądany, by odnaleźć ewentualne, poważniejsze plamy, którym nie podołało standardowe pranie. Zabrudzenia te są dodatkowo traktowane odpowiednimi odplamiaczami.

Dogłębne wypranie dywanu w kąpieli wodnej daje najlepsze efekty w pozbyciu się nawet starych, głęboko ukrytych zabrudzeń. Tego typu rozwiązanie daje gwarancję usunięcia zanieczyszczeń nie tylko z runa, ale i ze spodniej warstwy dywanu, w której latami zbiera się kurz, piasek, resztki jedzenia czy włosów. Profesjonalne pralnie dywanów posiadają w swych ofertach duże baseny do namaczania, odkurzacze oraz szorowarki, które są w stanie dotrzeć nawet do najgłębszych warstw dywanu. Wirówki i suszarnie pozwalają natomiast, by dywan wrócił do użytkownika zupełnie suchy, czysty i pachnący.

W sytuacji, gdy zmagasz się z poświątecznymi plamami na swoim dywanie, z pewnością warto rozważyć usługi profesjonalnej pralni.

Call Now Button