Posted On: 4 grudnia, 2018

Pranie dywanów wełnianych – jak wyprać dywan z wełny?

Pranie dywanów wełnianych Warszawa

Pranie wełnianego dywanu – zacznij od dużych plam! 

Gruntowne pranie wełnianego dywanu należy przeprowadzić z rozwagą, aby nie uszkodzić delikatnych włókien wełnianych podatnych na mikrourazy i deformacje. Czyszczenie wełnianego dywanu rozpoczynamy od usunięcia dużych plam. Dokładnie odkurzony dywan, najlepiej także poddany uprzedniemu wietrzeniu poprzez odsunięcie ewentualnych mebli, przeglądamy pod kątem wychwycenia dużych obszarów zabrudzenia. Plamy i zagniecenia należy delikatnie nacierać środkami przeznaczonymi do odplamiania wełnianych dywanowych powierzchni. Odradzane są w tym wypadku inne środki myjące i piorące, takie jak płyny do mycia naczyń, gdyż mogą one zniszczyć naturalne wełniane włosie.

 

Szybka wycena prania

Dywany wełniane – usuwanie plam i czyszczenie

Najczęściej do odplamienia wełnianego dywanu używa się piany przygotowywanej na bazie specjalistycznego preparatu piorącego i delikatnej szczoteczki do prania dywanów. Każdy preparat należy także najpierw przetestować na niewidocznym na co dzień fragmencie dywanu. Jeśli test wypadnie pozytywnie przygotowaną w miseczce lub na gąbce pianę nakładamy na szczoteczkę do czyszczenia dywanów (polecane są szczególnie szczoteczki z delikatnej gumy) i wcieramy pianę w zabrudzone miejsce. Zasadniczo plamy czyścimy, posuwając się od krawędzi do jej środka. Po odplamieniu wyczyszczone miejsce trzeba jeszcze dokładnie wypłukać wodą. W żadnym wypadku nie wolno pozostawić na powierzchni plamy preparatu czyszczącego, gdyż jego resztki mogą, nawet po wyschnięciu, wchodzić w dalsze reakcje chemicznie z naturalnymi włóknami dywanu.

Pranie na mokro całej powierzchni dywanu wełnianego 

Podstawową metodą gruntownego prania dywanu wełnianego jest jego szamponowanie. Metoda szamponowania zabezpiecza wełnę przed przemoczeniem. Warto także posłużyć się specjalną funkcją w odkurzaczu piorącym, jeśli dysponujemy takim sprzętem w domu. Po delikatnym i nieinwazyjnym dla powierzchni wełnianej zabiegu, gruntownie wyprany dywan wełniany należy suszyć w pozycji poziomej, w temperaturze pokojowej. Po wysuszeniu dywan raz jeszcze trzeba odkurzyć, aby usunąć resztki preparatu piorącego. Dopiero wówczas można ponownie wejść na powierzchnię rozłożonego dywanu wełnianego.

 

Gdzie upierzesz dywan wełniany w Warszawie?

Profesjonalna pralnia dywanów Damat posiada ponad 30 letnie doświadczenie w praniu dywanów wszelkiego rodzaju. Jeśli nie masz możliwości uprać dywanu wełnianego samodzielnie – a chcesz, aby służył Ci długo i odzyskał dawny blask – oddaj go w ręce profesjonalistów.

Pranie dywanów wełnianych metodą na wskroś, w kąpieli wodnej, to jedna z naszych specjalizacji. Przywieź nam swój dywan z wełny do naszej pralni w Warszawie lub naszej pralni w Markach. Ewentualnie, jeśli chcesz abyśmy odebrali dywan od Ciebie, zamów transport telefonicznie.

 

Sprawdź także:

Call Now Button